PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=845}

Pi

7,4 110 727
ocen
7,4 10 1 110727
6,9 26
ocen krytyków
Pi
powrót do forum filmu Pi

Dosyć ambitny

ocenił(a) film na 8

Bardzo interesujący film z ciekawie skonstruowaną fabułą.
Wszystko zostało skręcone w takim czarno-białym dosyć odtrącającym a wręcz zimnym klimacie.
Obraz ten nafaszerowany jest wieloma przenośniami,filozoficznymi metaforami,odwołuje się do wielu teorii.
W tym całym zamieszaniu po środku wszystkiego znajduje się naukowiec chorujący na przewlekłe bóle głowy ,cierpiący a jednocześnie zapracowany do ostateczności próbuje rozwikłać odwieczną zagadkę ludzkości, sens życia oraz powstania ludzkości a może nawet wszystkiego co nas otacza.
Wierzy ,że wszystko skonstruowane jest z liczb ,wszystko co istnieje jest jednym wielkim wzorem ukrytym w liczbie PI.
Nie jest to lekki film, porusza ciekawe wątki,przy których trzeba się zatrzymać i pokontemplować,dlatego myślę ,że nie koniecznie spodoba się osobom nastawionym ,na chęć obejrzenia czegoś spokojnego.
Natomiast jeśli ma ktoś ochotę trochę porozmyślać to jak najbardziej zachęcam.
Myślę ,że 8/10 się należy.
No i jeszcze muszę pochwalić rewelacyjnie dopasowaną muzykę:)

Fireghost

Pamiętam,że po seansie miałem wrażenie jakby zwariował. Nie chciałbym oglądać tego filmu ponownie. Jest świetny ale doprowadza do obłędu.

ocenił(a) film na 8
jamesdawid

im bliżej jesteś (wraz z bohaterem) odkrycia prawdy, tym gorzej...

ocenił(a) film na 9
Fireghost

Obraz ambitny i według mnie, dla osób, które nie szukają w danej chwili czegoś lekkiego i prostego. To produkcja z roku 1998, ale klimatem przypomina mi lata 60-te czy 70-te. Poza tym, świetna kreacja aktorska, muzyka... Jak dla mnie, film kapitalny!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones