PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=845}

Pi

7,4 110 688
ocen
7,4 10 1 110688
6,9 26
ocen krytyków
Pi
powrót do forum filmu Pi

nie rouzmiem tych komentarzy sugerujących iz tylko matematyk jest w stanie go zrozumiec .

maciekb80

Może chodzi o matematyka nie z wykształcenia, ale jako osobę, która tę naukę lubi. Dla kogoś, kto ma z nią na bakier, film może być nużący- wciąż tylko liczby, liczby i obliczenia. Co w tym ludzie widzą?- taka osoba dziwiłaby się pewnie. ;)

ocenił(a) film na 7
Reveuse

ja rozumiałem te wszystkie liczby, obliczenia, komputerowe sprawy, ale filmu nie ogarniam. Dlaczego czarno-biały? Dlaczego mózg? Dlaczego śpiewający gościu z gazetą zniknął? Dlaczego komputery w filmie z 1997 roku wyglądają jakby były z 1980? O co chodzi z tymi Żydami i korporacją? W jaki sposób gościu spowodował crack na giełdzie, skoro nie inwestował ani nie upubliczniał informacji? O co chodzi z tą mazią przy komputerze? Czego gościu miał ataki?

Za dużo pytań. Film wydaje się tak dziwny, że aż się dziwię, że został wykupiony przez Artisan Entertainment.

ocenił(a) film na 8
Reveuse

najprostsza odpowiedz to taka - główny bohater wiertarką usuną cząstkę ze swojego mózgu odpowedzialna za jego matematyczne zdolności . usunął ja gdyż miał już dośc tego całego matematycznego obłędu w który popadł przez te zdolności. W końcowej scenie dzwieczynka zadaje mu pytania on jednak nie zna odpowiedzi coby świadczyło iz udało mu się usunąc ten "matematyczny element "ze swojego mózgu i dopiero teraz było widac jak jest z tego powodu szczesliwy . I wreszcie może normalnie życ. W tym mózgu to on szukał własnie części odpwoedzialnej za swoje zdolności by potem móc wykonac zabieg na sobie . Co do tego że film był czarno-bałby - to czasami wymaga tego konwencja , by nadac temu ciekawszy wyraz choć nie w każdym filmie musi sie to sprawdzac to akurat w tym się do tego stopnia sprawdziła że nie wyobrażam sobie teraz oglądac tego filmu w kolorze .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones