PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32501}
7,1 799
ocen
7,1 10 1 799
6,0 3
oceny krytyków
Na przedmieściach
powrót do forum filmu Na przedmieściach

Tak się robi filmy

ocenił(a) film na 7

Podoba mi się błędne przekonanie polskich reżyserów i scenarzystów o tym, że aby zrobić łzawe kino wystarczy nano wyobraźnia i użycie mocnych wizualnych środków wyrazu jako dopalacza dla pseudo wrażliwego widza. Przypomina to obijanie muru głową i dlatego mi się to podoba, bo liczę, że niedługo zakończy się ta hegemonia nędzy i przygnębienia jaką serwuje Nam każdego dnia czwarta władza.

Można zrobić dobry a nawet mocny film, gdzie mąż nie maltretuje żony i dzieci, gdzie nie piździ mrozem po -50 stopni, film w którym nie trzeba ukazywać pustki, bezduszności urzędniczej; można zrobić film gdzie matka nie próbuje pozbawić życia swoich dzieci ratując ich tym samym przed okrucieństwem rzeczywistości - można na litość boską użyć wyobraźni a nie obrzydzać widzowi i tak wystarczająco bezbarwną wschodnioeuropejską obyczajowość.

Można zrobić taki właśnie film jak TEN. Słabo się robi od kolejnych polskich komedii i dramatów. Pozostaje czekać na zmianę pokoleniową i zaprzestanie skupiania się na demonach przeszłości, obozach, strajkach, sierpniach, wąsach - młodzi ludzie chcą patrzeć w przyszłość a nie żyć Wiadomościami i ciągnącymi się 30 lat teatralnymi procesami. Niedługo każdy sklepowy róg obrośnie bohaterami takiego filmu.

Bardzo ciekawy obraz. Dla mnie bohaterzy stanowią rozszczepione osobowości, które razem tworzą głęboki kocioł w głowie każdego młodego człowieka na pewnym etapie życia.

ocenił(a) film na 7
k3r10n

dokładnie! nie wiem dlaczego nie ma polskiego filmu o "nas". albo komedia romantyczna ludzi sukcesu, albo patologia. nie wiem jakim cudem nikt nie nakręcił filmu, który ukazywał by moje pokolenie takim jakim jest, zwykłym, ale przecież z ciekawymi (filmowo) problemami i radościami.

k3r10n

Masz przecież wybitny film o młodzieży, dokładny jej obraz, mianowicie Salę Samobójców ! Tak przynajmniej twierdzi młodzieniaszek kuba wojewódzki.

ocenił(a) film na 7
k3r10n

nie można się nie zgodzić, oszczędność formy może być o wiele bardziej wymowna niż zalewanie widza nachalnymi obrazami nędzy i rozpaczy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones